Hello.Buon Giorno.Guten Tag.Bonjour.Buenos Dias.Konnichi wa.

torek, 30. junij 2009

Concept

''I'm not trying to do conceptual art. ''

Antikvariat.


zdruzuje sedanjost in preteklost hkrati pa je tudi ogromen zaklad znanja in spoznanj..vse v enem prostoru..simply the best!

Antikvariat je knjigarna, ki trguje z redkimi, starimi in rabljenimi knjigami, starimi tiski, razglednicami, atlasi in geografskimi kartami, periodičnimi publikacijami, pa tudi z novejšimi knjigami, ki so v knjigarnah že razprodane. V antikvariatu knjige odkupujemo in prodajamo.
Antikvar – cenilec oceni knjige na podlagi ponudbe in povpraševanja, ohranjenosti in aktualnosti gradiva. Pri starejših in redkih knjigah pa si pomaga z različnimi katalogi in priročno literaturo. Gradivo je ocenjeno, odvisno od zahtevnosti in obsega strokovne obdelave, v 2-5 delovnih dneh.

Sama rada zahajam tudi v razlicne ''antique shops'' ..kjer najdes stevilne obrabljene stvari, ki cakajo, da ti razkrijejo zgodbo katero nosijo ze vrsto let.


Netherlands.Arnhem.

Odstekana in ustvarjalna Ineke Hans!!.. :)
Ineke Hans je rojena leta 1966 na Nizozemskem.Po diplomi na Hogeschool voor de Kunsten v Arnhemu leta 1991 in Royal College of Art v Londonu leta 1995 je tri leta delala za Habitat UK na področju masovne proizvodnje pohištva in dodatkov za dom.Leta 1998 se je vrnila na Nizozemsko in ustanovila svoj studio INEKEHANS/ARNHEM. Oblikuje v zelo širokem merilu, od nakita do projektov za javne prostore, interierje in razstave, od omejenih serij do izdelkov masovne proizvodnje.Ob tem še vedno oblikuje za INEKEHANS/COLLECTION, ki se prodaja po vsem svetu.Leta 2005 je za stiskalec česna za podjetje RoyalVKB prejela nagradi Red Dot in Design Plus, leta 2006 pa še Red Dot nagrado za skledo z žlico.Njeno delo je del mednarodnih zbirk sodobnega oblikovanje.Ineke Hans sodeluje z podjetji kot so Cappellini, Swarovski, Cooper Hewit Museum New York, MVRDV arhitekti … Ineke Hans zanimajo področja, kjer se srečujejo intuicija, funkcionalnost, poezija, proizvodne tehnike in človekove navade in razmerja. Meša nenavadne materiale, visoko tehnologijo in obrt, ki jo uporablja na nekonvencionalen način.»Zanimivo je, da so veliko raziskav materialov v zadnjih desetih letih sprožili oblikovalci sami, večino podjetij zanimajo le nove kolekcije in življenjski slogi. Obdaja nas veliko predmetov in če moram dodati še enega, ta nikakor ne sme biti še ena lesena miza oziroma ravna površina na štirih nogah.« Današnji čas zahteva nove materiale in tehnike. »Zanimivo je kako te nove materiale in tehnike povezati, da postanejo funkcionalni in poetični.« Za Ineke Hans je oblikovanje raziskovanje, reinterpretiranje, spraševanje, reševanje problemov in iskanje najbolj logičnih oblik in detajlov.

Marx.


ZEK crew


navdusili so me z njihovim nacinom oblikovanja oz. posredovanja sporocil t.i. vizualnih komunikacij...
o njih: ZEK CREW produces random and conceptual visual interventions.


p.s. to see more visit: http://www.zek.si

My dad.







my dad - teaches Typography at Design Department of theAcademy of Fine Arts at the Ljubljana University, Ljubljana, Slovenia. visit: http://www.cehovin.com ...xoxo

Collage

kolazi so ena izmed mojih ljubsih umetniskih del..:)...rezes, lepis, oblikujes...enostavno j'aime..


zdei pa se malo bolj strokovno.:

Kolaž (iz francoščine: coller, lepiti) je umetniško delo (ter hkrati tudi ime tehnike); najpogosteje ga ta beseda označuje v vizualni umetnosti; narejeno kot sestavljanka iz različnih materialov ter oblik, ki oblikujejo povsem novo formo. Uporaba te tehnike je pomenila dramatičen preboj nad oljnim slikarstvom v zgodnjem 20. stoletju in je bila med umetnostnimi pojavi pionirska novost. Umetniški kolaž lahko vključuje izrezke iz časopisov, razne trakove, delčke barvnih ali ročno izdelanih papirjev, izseke in dele drugih umetniških del, fotografije in dele le-teh; ti pa so prilepljeni na papir, platno ali katero drugo podlago, na katero je možno ta material kakorkoli prilepiti. Tehnike kolaža so bile prvič uporabljene ob odkritju papirja na Kitajskem okrog leta 200 pr. Kr. Vendar pa je bila uporaba kolaža zelo omejena do 10.stoletja, ko so na Japonskem kaligrafipričeli pri pisanju pesmi uporabljati samolepilni papir, ki je vseboval tekst le-teh na licu papirja. V 19.stoletju so bile metode kolaža pogosto uporabljene med ljudmi, ki so se z ustvarjanjem ukvarjali ljubiteljsko ter so tako beležili spomine (tako so se npr. pojavljali v foto albumih) ter v raznih knjigah.



Robovox.

projekt za katerega sem slisala prav na pechi kuchi..
RoboVox je 8 metrov visoka interaktivna zvočna instalacija Martina B. Briclja v obliki humanoidnega robota Gre za prvi urbani javni kip, ki potuje iz države v državo – premierno so ga junija 2007 postavili v Aalborgu, nato je novembra predlani stal v Mariboru in nato še na festivalu Roboexotica na Dunaju. V lanskem letu je poleg premiere v Ljubljani, izvedeno še gostovanje v Novem Sadu, na South Bank v Londonu, na Dunaju in v drugih prestolnicah. Ker je Robovox gostoval v različnih krajih, so preko njega posredovana sporočila dobivala različno vsebino, kot odraz prostora in kulture. Robot je namreč vedno postavljen v obljuden mestni prostor, kjer sprejema SMS sporočila s poljubno vsebino in jih nato verbalno sporoča mimoidočim. Z različnimi temami spodbuja k javni razpravi in izražanju mnenja.Javni prostor, v katerega je Robovox postavljen, spremeni v prostor komunikacije, interakcije in igre..NOT BAD RIGHT :)

Pecha Kucha.

eden boljsih projektov ever made:)..prvic sem se ga udelezila v tobacni pred dvema letoma in od takrat ga spremljam skoraj vedno..




Gre za koncept, ki sta ga leta 2003 zasnovala na japonskem živeča britanska arhitekta Astrid Klein in Mark Dytham ter predstavlja alternativo dolgim predstavitvam ter predavanjem. Ustvarjalci in ustvarjalke tako z 20 podobami, prikazanimi le za 20 sekund, predstavljajo svoje projekte, ideje, misli, frustracije in želje. Prikazane podobe so lahko statične ali gibljive, predstavitev posameznega avtorja in avtorice pa se mora seveda končati po šestih minutah in 20 sekundah.




se v anglescini kjer je se bolj natancno razlozen:



What is Pecha Kucha Night?
Pecha Kucha Night, devised by Astrid Klein and Mark Dytham
, was conceived in 2003 as a place for young designers to meet, network, and show their work in public.
But as we all know, give a mike to a designer (especially an architect) and you’ll be trapped for hours. The key to Pecha Kucha Night is its patented system for avoiding this fate. Each presenter is allowed 20 images, each shown for 20 seconds each – giving 6 minutes 40 seconds of fame before the next presenter is up. This keeps presentations concise, the interest level up, and gives more people the chance to show.
Pecha Kucha (which is Japanese for the sound of conversation) has tapped into a demand for a forum in which creative work can be easily and informally shown, without having to rent a gallery or chat up a magazine editor. This is a† demand that seems to be global – as Pecha Kucha Night, without any pushing, has spread virally to over 100 cities across the world.


p.s. ce vas zanima obiscite spletno stran:http://www.pecha-kucha.org/

Bauhaus.Germany.

ze veckrat sm slisala ljudi omenjati besedo bauhaus, zato sem se odlocla to raziskat:)..nasla sem zelo vsecne informacije :):)...



Bauhaus je bila šola umetniskega oblikovanja, katero je ustanovil Walter Gropius v nemškem mestu Weimar v mesecu aprilu leta 1909. Šola je morala končati svoje delo leta 1925 zaradi nastopa nacizma v Nemčiji. Šola je delovala na področjih slikarstva, kiparstva, arhitekture, raznih umetnostnih obrti in dekorativnosti. Gropiusu je uspelo zbrati v šolo novih umetniških smeri mojstre z novimi idejami, kot so bili Lyonel Feininger, Vasilij Kandinski, Paul Klee, Johannes Itten, Oskar Schlemmer, Laszlo Moholoy-Nagy. Njihov vpliv na ustvarjanje umetnikov po celem Svetu je bil zelo velik. Po letu 1925 se je nekaj mojstrov zaradi zaprtja šole preselilo v mesti Dassau in Berlin, kjer so v manjšem obsegu delovali še do leta 1933, ko so morali zapustiti Nemčijo. Bauhaus se je zavzemal za razlikovanje umetnosti, tehnologije in umetnostnih obrti. Tehnoloske naprave so bile pozitiven element v tem procesu, panoge kot so industrijski in produktivni design pa so se razvile iz le slednjega. Oblikoval se je tudi studij imenovan Vorkurs, ki je postal eden izmed temeljnih studijev po celem svetu. Temeljil je predvsem na ucenju zgodovine, saj naj bi bilo vse oblikovano in ustvarjeno na podlagi osnovnih elementov. Bauhaus studij je pripomogel tudi na novem podrocju oblikovanja in sicer oblikovanja modernega pohistva.


ponedeljek, 29. junij 2009

Nostalgic.

“When you run out of red, use blue!”- Pablo Picasso
najbolj genijalna obleka..designed by: Phillipe Starck :)

(http://www.starck.com/)
www.SlikoMat.com